بسته الحاقی Mists of Pandaria در بازی World of warcraft

در این مطلب قصد داریم که داستان بسته الحاقی Mists of Pandaria در بازی World of warcraft که پنجمین نسخه از این بازی است را برای شما علاقمندان در سایت ایران وارکرفت توضیح دهیم.

همانطور که ممکن است بدانید همیشه داستان های بازی ولد اف وارکرفت برگرفته از کتاب هایی با همین عنوان ساخته شده اند، ولی داستان Mists of Pandaria در بازی World Of Warcraft یا به اختصار (WOW MOP) تفاوت بسیار زیادی با داستان های همیشگی بازی WOW دارد.

 

Mists of pandaria در بازی wow - بسته الحاقی Mists of Pandaria در بازی World of warcraft

 

داستان Mists of Pandaria در بازی World of warcraft :

داستان Mists of Pandaria در واقع داستانی است معمولی با خط داستانی دنباله ای که همانطور که گفتیم با داستان های همیشگی بازی World Of Warcraft خیلی متفاوت است.

داستان به این صورت است که با به پایان رسیدن Cataclysm و به دنبال اتفاقات و نبرد هایی که در Azeroth افتاد، قاره ای فراموش شده در قسمت جنوبی Azeroth کشف شد که این قاره همان Pandaria می باشد.

افراد این قاره شباهت به خرس های پاندا دارند به همین دلیل به آن ها Pandaria گفته می شود. در واقع Pandaria ها بعد از ۱۰ هزار سال از پس Mists ها (مه ها) بیرون آمده اند تا وارد نبرد بین Alliance و Horde شوند.

داستان بازی در ابتدا روان و کم نقص است اما کم کم با جلو رفتن در بازی، می بینید که نمی توانید با داستان بازی رابطه برقرار کنید. شاید برای این باشه که بازی در

Mists of Pandaria از حالت حماسی که همیشه شاهد آن بودیم دور است که جذابیت آن را کمتر کرده است.

 

نکات منفی بسته الحاقی Mists of Pandaria در بازی World of warcraft :

یکی از نکات منفی Mists of Pandaria تعداد بسیار زیادی ماموریت هایی (Quests) است که باید به صورت روزانه برای اکانت wow خود انجام دهید تا بتوانید آیتم های جدیدی از بازی خرید کنید. در بازی فرقه های زیاد و مختلف وجود دارد که هرکدام از این فرقه ها باید به سطح Exalted برسد تا شما بتوانید آیتم خوبی را خریداری کنید اما رسیدن به این سطح Exalted به این سادگی ها نیست چرا که Valor points (امتیاز برای خرید آیتم) که از هر Quest روزانه دریافت می کنید خیلی خیلی خیلی کمتر از آیتمی است که می خواهید خریداری کنید.

باید به شما بگوییم که اگر قصد دارید که همه ی فرقه ها در بازی را Exalted کنید باید زمان زیادی از وقت روزانه خود را به انجام Quests ها بپردازید که در مقایسه با بسته های الحاقی پیشین در بازی ورلد اف وارکرفت زمان خیلی بیشتری را باید صرف آن کنید.

نکته ی منفی دیگه ای که از Mists of Pandaria به چشم می خورد تکراری شدن Quests های روزانه است، خوب است بدانید که یکی از مکان هایی که باید در آن Quests انجام دهید یک مزرعه ی کوچک است که با انجام Quests ها در آنجا به تدریج مزرعه بزرگتر می شود و می توانید محصول های متفاوتی برداشت کنید ولی بعد از چند روز تکراری شدن این Quests ها بسیار خسته کننده است.

همانطور که ممکن است بدانید در نسخه های Wrath of the Lich king, The Burning Crusade, Vanilla که بسته های الحاقی پیشین بازی ورلد اف وارکرفت می باشند Raid ها بسیار خلاقانه بوده اند. ولی Raid ها در  Mists of Pandaria از طراحی خوبی برخوردار نبوده است، مثلا اولین Raid در بازی با نام Mogu’shan Vaults دارای طراحی بسیار ضعیفی و کپی برداری شده از Raid های قدیمی تر مانند Ulduar می باشد که این را هم می توان جزء نکات منفی بسته الحاقی Mists of Pandaria در بازی World of warcraft دانست.

همچنین نداشتن خلاقیت در Mists of Pandaria به وضوح در نحوه مبارزات به خصوص در حالت PVE (بازیکن در مقابل دشمن) دیده می شود.

در بسته الحاقی Mists of Pandaria در بازی wow شاهد مشکلاتی در Dungeon (سیاهچال) نیز هستیم که یکی از این مشکلات، ماندن در صف های طولانی برای پیوستن به گروه های Dungeon هاست و مشکل دیگر طولانی بودن بیش از حد Dungeon است که وقت زیادی از بازیکنان می گیرد.

 

ویژگی های بسته الحاقی Mists of Pandaria در بازی World of warcraft :

یکی از ویژگی های Mists of Pandaria می توان به طراحی بسیار خوب نژادها اشاره کرد که همانطور که گفتیم Pandaria همان خرس های پاندا هستند که این طراحی خوب امکان راه رفتن، حرف زدن را در جنگ ها بازی ورلد اف وارکرفت به آن ها داده است. که این ویژگی بسیاری از بازیکنان را ترغیب کرده که برای نتوع هم که شده نژاد خود را به Pandaria تغییر دهند.

از ویژگی های دیگر Mists of Pandaria، انیمیشن های بسیار زیبا است که در جنس های مونث و مذکر تفاوت های زیادی را ایجاد کرده که هر کدام از جنس های مونث و مذکر در class خاصی از Pandaria کاربرد دارند همچنین بیشترین هماهنگی بین انمیشن و Class ِ مانک (Monk) می باشد.

در کل بسته الحاقی Mists of Pandaria در بازی World of warcraft آن طور که باید برای طرفداران بازی ورلد اف وارکرفت جذابیت نداشته و نسبت به بسته الحاقی گذشته (Cataclysm) چندان جالب نبوده است.

 

Patch های بسته الحاقی Mists of Pandaria در بازی World Of Warcraft :

 

۵٫۱ Patch با نام Landfall

Patch 5.2 با نام The Thunder King

Patch 5.3 با نام Escalation

Patch 5.4 با نام Siege of Orgrimmar

 

توجه داشته باشید که بسته الحاقی Mists of Pandaria در بازی WOW هم بر روی سرور اصلی بلیزارد (Blizzard) و هم بر روی سرورهای خصوصی (Private server) قابل بازی می باشد. ولی بدانید که سرور اصلی بلیزارد (Blizzard) دارای سروری کامل و بدون Bug و فیکس است فقط باید ماهیانه هزینه ای برای آن از طریق خرید گیم تایم پرداخت کنید.

همچنین خوب است بدانید بازی در سرورهای خصوصی (Private server)  رایگان است ولی فاقد مزایای سرور اصلی می باشد و سرور دارای Bug و مشکل می باشد.

سایت ایران وارکرفت تریلر سینمایی زیبا و جذاب Mists of Pandaria را به شما همراهان سایت تقدیم می کند.

 

[aparat id=”ZXv9h”]

 

تست میکنیم